1. Avaleht
  2. »
  3. Inspiratsioon
  4. »
  5. Teadmised kohvist
  6. »
  7. Kohvi riigid ja maitse

Kohvi riigid ja maitse

Kohvi maitsenüansse mõjutavad kõik sammud alates kohvipuu seemne mahapanekust kuni hetkeni, mil kohv sinu tassis tõmbab. Kohvi maitse ja aroom sõltuvad suuresti sellest, millises maailmanurgas kohv kasvatati, kui viljakas oli muld, kui palju päikesevalgust kohvipuu sai ning kuidas kohv koristati ja töödeldi.

Kuna toorkohvi maitse erineb hooajast hooaega ja ka lõikushooajal, kasutatakse näidiseid kohvi tootvatest riikidest, et teha selgeks, milliseid portse osta. Kui toorkohv kohale saabub, maitstakse kohvi uuesti, et teha kindlaks segude proportsioonid. Kohvimaitsja hindab toorkohvi välimust ja ka mahedust, aroomi, happesust ja täidlust.

Meie kõige populaarsemad kohvisegud koosnevad neljast kuni kuuest erinevast riigist pärit ubadest. Meie kohvisegude põhi koosneb peamiselt Brasiiliast pärit kohviubadest. Selle põhjuseks on nende mahe, magus maitse ja pähkline nüanss. Brasiilia kohviubadele lisatakse Colombiast, Kesk-Ameerikast ja Ida-Aafrikast pärit aromaatsemaid kohviube, et anda kohvile eristuv iseloom, tasakaalustatum ja täidlasem maitse.

Brazilija

Kolumbia

Siin kasvab kohv troopilistes metsades, meretasemest kõrgel, eeldatavalt puuviljapuude varjus. Aeglane kasvuprotsess lubab suhkrutel välja areneda, mis annab kohvile täidlase maitse, pika järelmaitse ja hästi tasakaalus happesuse.

Tansaania

Siin kasvavad oad päikese käes, kõrgel mägedes, mineraalidest pakatavas mullas, mäenõlvadel ja vulkaanidel ning sedasi saavutab kohv lillelise värskuse ja happesuse, mis meenutab troopiliste puuviljade maitset.

Etioopia

Kohvi päritolumaa, kus kohv kasvab kõrgel mägedes, väga viljakas mullas. Etioopia kohv on vürtsika maitsega, värskelt happeliste nüanssidega ja intensiivselt tsitruseline. Kohvi austajad armastavad Etioopia kohvi, kuna sellel on kõige ainulaadsem maitse kogu maailmas.

Keenia

Keenia kohv kasvab enamasti päikse käes, ilma varjus olemata, mis annab kohvile magusad ja elegantsed puuvilja nüansid ja huvitava aroomi. Keenia kohvis on tunda kerget happesust ja õrnalt mustsõtra maitset.