1. Avaleht
  2. »
  3. Inimesed ja keskkond
  4. »
  5. Tootemärgistused

Tootemärgistused

Löfbergs ei tähenda kompromisse. Ei pea valima, kas mets või kohvifarm. Võib valida mõlemad. Ei pea valima, kas puhtad veekogud või põllumajandus. Võib valida mõlemad. Ei pea valima, kas bioloogiline mitmekesisus või farmerite sissetulekud. Võib valida mõlemad.

Oleme üks suurimaid õiglase kaubanduse ja mahekohvi importijaid. 2020. aastal oli 81% meie kohvist sertifikaadiga, aasta varem oli sama näitaja 72%. Kasv tuleneb peamiselt Rainforest Alliance’i sertifikaadiga kohvi mahtude kasvust. Meie eesmärk on aga, et 100% kohvist oleks sertifikaadiga.

Rainforest Alliance

Sõltumatu märgis, mis keskendubbioloogilise mitmekesisuse säilitamisele, säästva põllumajanduse meetoditele ningfarmerite töötingimustele ja elatisele. Märgis aitab farmeritel rakendadakliimasõbralikke põllumajandusmeetodeid, et looduslikke ökosüsteeme farmides janende ümbruses ei hävitataks.​

Rainforest Alliance Certified™ märgisega toote ostmine tähendab, et toetad bioloogilist mitmekesisust. Lisateavet leiad aadressilt www.ra.org

Fairtrade

Ülemaailmselt tunnustatuim kolmanda osapoole auditeeritud sertifitseerimise süsteem, mis toetab inim- ja tööõiguseid ja keskkonnakaitset globaalsetes tarneahelates. Fairtrade sertifitseeritud kohvikasvatajad teenivad oma töö ja kauba eest õiglasemat lepinguga sätestatud tasu, mis kaitseb neid maailmaturu hindade kõikumisel. Lisaks teenivad nad ”Fairtrade Premiumi” ehk kindlaks määratud lisatasu, mida kasutatakse nii kohvikasvatuse kui pere heaks. Lisatasu aitab arendada kogukondi ja võidelda vaesusega, mis on juurpõhjuseks paljudele suurtele probleemidele- nii sunnitöö, lapstööjõu, naiste ja nõrgemate ühiskonnaliikmete ärakasutamise kui karmide kemikaalide ning GMO-de ja keskkonnakahjulike töövõtete kasutamisele. Lisatasu abil saab saata lapsi kooli, ehitada haridus- ja meditsiiniasutusi, luua veesüsteeme ja luua turvalisi töökeskkondi.

Fairtrade toetab mahepõllupidamisele üle minemist, keskkonnasäästlikke töövõtteid ja metsade kaitsmist. Süsteem suunab muuhulgas vastutustundliku vee ja jäätmete käitlusele ning peab oluliseks mulla head tervist, bioloogilist mitmekesisust ja monokultuuride vähendamist. Ka on keelatud karmid kemikaalid ja GMO-de kasutamine ning metsade raadamine.

Lisateavet leiad aadressilt https://www.fairtrade.net

EU Organic

Kohvi kasvatatakse mahepõl lumajandus likult kohvifarmides, mis tähendab, et paremad pole mitte ainult oad, vaid ka õhk, maa, kogu keskkond. Neid ube kasvatatakse sertifitseeritud mahepõllumajandusettevõtetes ja väetatakse ainult orgaaniliste väetistega.

Ökomärgis, mis näitab, et kohv on pärit mahefarmidest, kus ei kasutata keemilisi pestitsiide ega kunstväetisi.