1. Avaleht
  2. »
  3. Inspiratsioon
  4. »
  5. Artiklid ja repports
  6. »
  7. Löfbergs tagab 100% fossiilkütusevaba meretranspordi

Löfbergs tagab 100% fossiilkütusevaba meretranspordi

Rootsi kohviettevõte Löfbergs astub uue olulise sammu oma süsinikujalajälje vähendamiseks. Koostöös logistikaettevõttega Scanlog hakkab pereettevõte kasutama 100 protsenti fossiilkütusevaba meretransporti, millega vähendab CO2 heitkoguseid 1800 tonni võrra.

„See on uus verstapost meie jätkusuutlikkuse teekonnal. See tähendab, et vähendame meretranspordi heitkoguseid 100 protsenti ja saame pakkuda oma klientidele veelgi jätkusuutlikumat kohvi,“ ütleb Löfbergsi jätkusuutlikkuse juht Kajsa-Lisa Ljudén.

Teerajajad

Löfbergs hakkab esimese ettevõttena kasutama Scanlogi uut lahendust, mis vähendab drastiliselt meretranspordi heitkoguseid, tankides laevu biogaasiga* vastavuses massibilansi meetodiga. See tähendab, et Löfbergs maksab biogaasi eest, mis katab ettevõtte roheliste kohviubade transpordi tootjariikidest. Biogaasi toodetakse sõnnikust ja see on kütus, mis vähendab heitkoguseid võrreldes fossiilsete kütustega kõige rohkem.

„Biogaas maksab rohkem kui fossiilkütused, kuid me ei saa endale lubada selle kasutamata jätmist. Peame vähendama heitkoguseid oma väärtusahela igas osas. Olles esimene, kes 100-protsendiliselt sellist kütusevahetust rahastab, näitame, et toimiv lahendus on olemas ja see viib loodetavasti selleni, et rohkem ettevõtteid lähevad üle uuele kütusele,“ ütleb Kajsa-Lisa Ljudén.

Ainulaadne lahendus

Transport moodustab 14 protsenti maailma heitkogustest, mis motiveeris Scanlogi töötama välja oma toodet fossiilkütusevaba meretranspordi jaoks. Toode ei sõltu laevandusettevõtetest ning vähendab heitkoguseid 100 protsenti, mis teeb sellest ainulaadse lahenduse. Positiivset mõju kinnitab sõltumatu osapool.

„Meretransport on olnud pikka aega tähelepanu alt väljas, mistõttu on oluline, et oleks ettevõtteid nagu Löfbergs, mis julgevad olla teerajajad ja näidata, et heitkoguseid on võimalik vähendada siin ja praegu. Loodame, et see inspireerib teisi ettevõtteid ja kiirendab vajalikke muutusi transpordisektoris,“ ütleb Scanlogi jätkusuutlikkuse ja kommunikatsiooni juht Matilda Jarbin.

Alapealkiri: Löfbergs veab igal aastal üle ookeanide rohkem kui 36 000 tonni rohelisi kohviube. Veod on nüüd täiesti fossiilivabad, kinnitavad Kajsa-Lisa Ljudén Löfbergsist ja Matilda Jarbin Scanlogist.

*Kasutatavat biogaasi nimetatakse vedelaks biogaasiks (LBG) ja see on täiustatud biogaas vedelas vormis.

Lisateave:

Löfbergsi jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kajsa-Lisa Ljudén, +46 70 355 94 13, kajsa-lisa.ljuden@lofbergs.se

Scanlogi jätkusuutlikkuse ja kommunikatsiooni juht Matilda Jarbin +46 54 712 10 27, matilda.jarbin@scanlog.com