Pere Sihtasutus

Löfbergs on töötanud jätkusuutlikkuse nimel enam kui sada aastat. 2014. aastal tugevdas Löfbergs oma osalust jätkusuutlikkuses asutades era-sihtasutuse, mis aitab kaasa jätkusuutliku kohvi kasvatajate arengule. Sihtasutust rahastab Löfbergsi pere ning selle nõukogu koosneb õdedest Therese Gustafsson’ist, Kathrine Löfberg’ist ja vennast Martin Löfberg’ist.

Pilt esimesest koosolekust Amaros, Etioopias: Giuseppe Lavazza, Therese Gustafsson ja prl. Asnakech Thomas.

Projektid:

Kohviliit Etioopia jaoks (Coffee Alliance for Ethiopia – CAFÉ)
Projekti eesmärgiks on tõsta konkurentsivõimet ja elatustaset umbes 2500 kohvikasvataja ja nende perede jaoks harides neid jätkusuutlike kasvumeetodite, soolise võrdõiguslikkuse, turunduse ja müügi osas. Projekti ettevõtmisi on läbi viidud koostöös Lavazza ja Neumann’i Pere Sihtasutusega, Austria Arendusagentuuriga ja hulgaliste kohalike aktivistidega juba viis aastat ning selle nimel on kulutatud kokku 1.1 miljonit eurot.

Solvatten (Päikesevesi)
Me oleme varustanud 72 väikesemahulist kohvikasvatust Solvatteni varustusega – innovatiivne Rootsi tehnika, mis puhastab vett odavalt, kiirelt ja loodussõbralikult kasutades UV-kiirgust. Pered, kes elavad puhastest veeallikatest kaugel, säästavad aega ning ei pea soetama küttepuid või langetama metsa, et vett üles soojendada, ning – mis kõige olulisem – neile kaasneb ligipääs puhtale veele, parandades seda läbi oma pere tervist. See on pilootprojekt ning me loodame selle mahtu suurendada abiga Rahvusvahelistelt Kohvipartneritelt (International Coffee Partners).

Kontakt

Löfbergs Family Foundation, Box 1501, 651 21 Karlstad Rootsi
E-post: familjenlofbergsstiftelse@lofbergs.se