Kohvi kasvatamine

Kohv kasvab kõige paremini troopilistes piirkondades ekvaatori ümber, kus on ühtlane temperatuur ja vihmasadu. Kohvi ei kasvatata kaubanduslikult Euroopas. Kuna põõsas on miinuskraadide suhtes tundlik, on siin lihtsalt liiga külm. Kohv jaguneb kaheks põhiliigiks: Arabica ja Robusta. Arabica osakaal ülemaailmsest toodangust on umbes 60 % ja Robusta moodustab ülejäänud 40 %. Brasiilia on suurim tootja, Vietnam on teine ja toodab kõige rohkem Robusta kohvi. Kohv on luuvili nagu kirss ja just selle seemneid röstitakse, et luua paremad maitse- ja lõhnaomadused. Kohviõitel on väga tugev lõhn, mis on sarnane jasmiinidega. Selle lehed on rohelised aastaläbi. Kohvimarjad ei saavuta küpsust samal ajal; nagu on pildil näha, võivad marjad samal oksal olla väga erinevates küpsuse staadiumites. Korjamist tuleb läbi viia mitmel korral, kuna ainult tumepunased marjad on küpsed. Üks kohvipõõsas toodab vaid 0,2 kuni 0,7 kg valmis kohvi ühe lõikuse kohta. Enamik maailma kohvist korjatakse käsitsi. Marjad ei küpse samaaegselt, põõsad kasvavad raskel maastikul, kus puudub infrastruktuur. Põhiliselt saab masinate abil marju korjata vaid Brasiilia nõlvakutel asuvates farmides.

Oa eraldamiseks marjast on kaks põhimeetodit; märg ja kuiv meetod. Need erinevad protsessid annavad kohvile erinevad omadused. Kui viljaliha eemaldatakse enne, kui uba on kuivanud, kutsutakse seda “pestuks”, kui viljaliha jäetakse oa külge kuivamise ajaks, kutsutakse kohvi “pesemata” või “päikesekuivatatuks”. Oad sorteeritakse masinaga, mis eemaldab koored, katkised, vähearenenud või luitunud oad. Mõnikord tehakse seda käsitsi, isegi tänapäeval. Viimsena sorteeritakse oad suuruse ja muude omaduste järgi, mis mõjutavad kvaliteeti.

Kaffeprovning med koppar och provsmakningsskedar

Maitsmine

Kuna toorkohvi maitse erineb hooajast hooaega ja ka lõikushooajal, kasutatakse näidiseid kohvi tootvatest riikidest, et teha selgeks, milliseid portse osta. Kui toorkohv kohale saabub, maitstakse kohvi uuesti, et teha kindlaks segude proportsioonid. Kohvimaitsja hindab toorkohvi välimust ja ka mahedust, aroomi, happesust ja täidlust.

Segamine

Tavaliselt saab parimad tulemused, kui segada kokku erinevate omadustega kohvid. Brasiilia kohvil on mahe maitse ning on täiuslik alus segude jaoks. Sellele lisatakse kohvitüüpe, mis on aromaatsemad ja hapumad, enamasti pärit Kolumbiast, Kesk-Ameerikast ja Keeniast.

Mikrorost med hela bönor

 

Röstimine

Kui ube röstitakse, vabastavad nad aineid, mis annavad kohvile selle erilise maitse. Kui ube liiga palju röstitakse, maitseb see kibedalt ning sellel puudub aroom ja täidlus. Kui ube liiga vähe röstitakse, ei vabane kõik aroomid ja kohvi maitse jääb nõrgaks. Me oleme teinud oma kaubamärgiks röstida ube hoolikalt, et tuua välja parimad maitsed ja tugevused.