Climate Smart Packaging

1993. aastal kõrvaldasime oma pakenditest alumiiniumi, olles esimesed Euroopas, kes seda tegid. Sestpeale oleme astunud olulise sammu edasi, asendades fossiilplasti taastuvast ressursist – suhkruroost – toodetud plastiga. Me kutsume seda kliimateadlikuks pakendiks. Me ei plaani sellega piirduda – praeguse 73% asemel on 2030. aastaks 100% meie pakenditest valmistatud taaskasutatud või taastuvatest materjalidest.

Uue materjaliga väheneb pakendi kliimamõju kuni 34%.

Seda siis alustuseks. Kliimateadlikum pakend – selge ja lihtne.

Igal aastal toodetakse maailmas 320 miljonit tonni plastikut, millest 40% kasutatakse pakendamiseks. Peaaegu kogu plastik pärineb praegu fossiilsetest allikatest; mida rohkem plastikut, seda suurem on kliimamõju. See ei saa niimoodi jätkuda.

Seetõttu tegutseme selle nimel, et kasutada maksimaalsel määral taastuvatest ja ringlussevõetud materjalidest plasti ning hoolitseda selle eest, et meie pakendeid saaks ringlusse võtta. Oleme juba alustanud fossiilplasti asendamist taimse alternatiiviga, millel on samad kaitseomadused kui fossiilplastil. Kohv maitseb sama hea kui varem. Ja võib-olla isegi natuke paremini?