hist792x320

Meie ajalugu

Anders, John ja Josef Löfberg asutasid meie firma 1906. aastal. 1911. aastal hakkasime me ise oma kohvi röstima – umbes samal ajal kui sõna “fika”  (eine – rootsi k.) muutus igapäevakõnes tavaliseks. Kirg fika ja kohvi vastu on olnud seal algusest ja nii ka meie kirg jätkusuutlikkuse ja õiglusega seotud teemade vastu.  Näiteks, me oleme üks maailma suurimaid orgaanilise ja Fairtrade’i märgistusega kohvi importijaid. Firma on 100 % Löfbergi pere poolt omatud. Perefirmana on meie jaoks alati loomulik ja kindel olnud, et meie tööl oleksid pika-ajalised, väärtusele orienteeritud ja jätkusuutlikud aspektid. Pikad traditsioonid ja tahe alati areneda ja olla esirinnas; need on meie tugevused tihedalt konkureerival kohviturul.

Tooted ja turud

Kuni üheksakümnendateni olime me põhimõtteliselt aktiivsed ainult Rootsis. Sellest ajast saati oleme alustanud ja ostnud firmasid Norras, Taanis, Lätis ja Suurbritannias. Praegu müüme me oma kohvi kaubamärkide all nagu Löfbergs, Peter Larsen Kaffe, Melna, Crema, Percol ja Green Cup, et nimetada mõned. Umbes pool meie müügist läheb jaekaubanduskettidele ja neljandik kohvikutele ja restoranidele (Out of Home [Kodust Eemal]). Ülejäänu läheb välistele klientidele, kes müüvad või serveerivad kohvi oma enda kaubamärkide all. Rootsis müüme me ka teed Kobbs’i kaubamärgi all.

Meie teekond läbi aastate

1906

1906 – Anders, John ja Josef Löfberg asutavad firma.

1906

Me alustame ise oma ubade röstimisega

1906

Pakendatud kohv asendab hulgikogused. Lilla pakend on varsti kõige populaarsem.

1906

Firma laieneb läbi Rootsi.

1906

Karlstadis avatakse Kaffeskrapan. Suured investeeringud tootmisse ja turundusse.

1906

Me avame oma lennundusliini, ABAL Air.

1906

Me hangime endale oma kaubalaeva.

1906

Me paneme alguse oma Out of Home (Kodust Eemal) kaubavalikule.

1906

Alustame oma ekspordiga, esimesena lõikavad sellest kasu Balti riigid. Asutasime Norras firma nimega Löfbergs Lila AS.

1906

Löfbergs asutab International Coffee Partners’i (Rahvusvahelised Kohvi Partnerid) koos nelja teise kohvifirmaga; Lavazza, Paulig, Neumann Gruppe ja Tchibo.

1906

Me saime saja-aastaseks. Rahvusvaheline laienemine jätkub ning valikusse lisanduvad tooted AB Anders Löfberg’i kaubamärgi all.

1906

Kogu meie valik on jätkusuutlikkuse märgistusega.