musu kafija-792x320

Meie kohvioad

Kohv kasvab kõige paremini troopilistes piirkondades ekvaatori ümber, kus on ühtlane temperatuur ja vihmasadu. Kaubanduslikel eesmärkidel kasvatatakse põhiliselt kahte erinevat tüüpi kohvi: Coffea Arabica ja Coffea Robusta. Arabica kohvi peetakse enamasti kõige väljapaistvamaks nendest kahest. Veel on olemas suur hulk variante ja ristandliike, mis on tuletatud kummastki alamliigist. Erinevus maitsetes sõltub mitte ainult kohvipuu liigist, vaid ka mullast, kliimast ja sellest, kui hoolikalt ube käsitletakse.

Ainult parimad oad

Me ostame ainult kõige kõrgema kvaliteediga, hoolikalt valitud tooreid kohviube, mis on korjatud mitmest maailmanurgast. Me kasutame Coffea Arabicat enamike oma toodete jaoks, mille ubadel on pehme, aromaatne ja keeruline maitse. Me kasutame kõrge kvaliteediga Coffea Robustat mõne üksiku väljavalitud toote jaoks klientidele, kes seda küsivad ning mille ubadel on ainulaadne kogum maitseid ja omadusi.

Coffea Arabica

Algne kohviliik, mis pärineb Etioopiast. See kohv on väga nõudlik vili, kuna see kasvab kõrgetel mäenõlvadel ning on suhteliselt tundlik sort. Arabica ube kasvatatakse tänavu mitmetes riikides ning need moodustavad umbes 60% kogu maailmas kasvatatud kohvist. Sellel on pehme ja aromaatne maitse, mis on teinud sellest kõige populaarsema kohvisordi meie maailmajaos ning mille tõttu müüakse seda tavaliselt kõrgema hinnaga. Coffea Arabica jaguneb poelettidel peamiselt kahte alamliiki; “pestud” ja “mitte pestud”, olenevalt protsessist, mida kasutatakse, et eraldada kohviuba kohvimarjast.

Teised kohvitüübid

Vastupidavam liik on Coffea Robusta, mida kasvatatakse madalamatel kõrgustel. Sellel oal on pisut erinev ja ümmargusem kuju. Robusta oal on täidlasem maitse, kuid on samuti vähem keeruline ja kibedam. Tavaliselt röstitakse seda uba rohkem. Coffea Robusta jaguneb poelettidel peamiselt kahte alamliiki; “pestud” ja “mitte pestud”, olenevalt protsessist, mida kasutatakse, et eraldada kohviuba kohvimarjast.

Veel on olemas enam-vähem metsik kohviliik, Coffea Liberica, kuid seda ei kasvatata kaubanduslikel eesmärkidel. See kasvab peamiselt Lääne-Aafrikas.olikalt ube käsitletakse.