Vastutus_oast_tassini2

Vastutus oast tassini

Inimeste ja kekkonna eest vastutamine on alati meile tähtis olnud. Meie töö on ilmne läbi kogu protsessi, oast tassini, farmist tarbijani. Meie jaoks tähendab see, teiste asjade seas, jätkusuutlike põllumajandusviiside jaoks võimaluste loomist, targemat transporti, tootlikkuse töövõime edendamist ja sertifitseeritud farmidest pärit kohvi nõudluse ja varu suurendamist.

Põllumajandus

Enam kui 80 protsenti kohvi mõjust kliimale esineb kasvatavas riigis. Selle pärast on farmid meie esmane prioriteet. Me töötame kõvasti, et muuta elamis- ja töötamistingimusi 40 000 farmeri jaoks, kes meile kohvi varustavad ja selleks et rohkem inimesi läheks üle jätkusuutlikele põllumajandusviisidele.

Me ostame kõik oma kohvi otse riikidelt, kus kohv kasvatatakse ja reisime umbes 150 päeva aastas, et farmereid külastada.  Meie külastuste käigul saame ise näha, et meie töö tasub end ära ja et see aitab farmeril toota kohvi võttes arvestusse keskkonda, kliimamuutusi, tootlikkust ja sissetulekut ning parendades elamistingimusi ja kogukonda.

  • Me juhime enda arendusprojekte.
  • Me ostame kõik oma kohvi otse riikidelt, kus seda kasvatatakse.
  • Me oleme üks maailma suurimaid orgaanilise ja Fairtrade’i märgistusega kohvi importijaid.

Transport

Kohvifarmid on meie röstritest väga kaugel. Kuid sellegipoolest on transportimine suhteliselt väikese osakaaluga kohvi mõjust kliimale (umbes 3 protsenti). Me alandame oma mõju kliimale transportides kohvi laevade ja rongidega terve tee meie röstriteni ja pakendame seda tõhusamalt, et viia miinimumini reiside arv.

  • Me transpordime kohvi laevade ja rongidega terve tee meie röstriteni.

Rafineerimine

Möödunud kahekümne aasta jooksul oleme me oma tootmise kahekordistanud ilma oma energiatarbimise suurendamiseta. See on nii väikeste kui suurte tegude tulemus. Me kasutame rohelist energiat tuuleenergia ja maakütte näol ning me taaskäitleme energiat, mis tuleneb röstimisprotsessist. Samuti töötame me selle nimel, et parendada ja kohandada pakendamist. Näiteks, üheksakümnendate algul eemaldasime me esimesena alumiiniumi oma pakenditest.

  • Viimase kahekümne aasta jooksul oleme me oma tootmise kahekordistanud ilma oma energiatarbimise suurendamiseta.

Kohaletoimetamine

Meil on kõrged nõudmised transpordi firmade suhtes, kellega me koos töötame ning me kasutame selleks spetsiaalset tööriista, et hankida jätkusuutlikku transporti. See tööriist võtab arvesse töökeskkonda, teeohutust ja keskkonda. Veel optimiseerime me oma marsruute ja pakendame targemini, et vähendada nii vahemaid kui ka reiside arvu.

Tarbimine

Suur osa meie tööst seisneb sertifitseeritud farmidest pärit kohvi nõudluse ja tarbimise suurendamises. See on olnud meie prioriteet juba mitu aastakümmet. Aastal 1995 importisime me esimese konteineritäie orgaanilist kohvi Rootsi. Paar aastat hiljem hakkasime me müüma kohvi, mis on heaks kiidetud KRAV’i ja Fairtrade’i poolt.

Tänaseks on kogu meie valikul märgistus. See on üks viis kuidas teha ostmist lihtsamaks tarbijale. Kui sa valid Löfbergsi, valid sa maitsva ja jätkusuutliku.

  • 2014. aasta sügisest on meie kogu valik märgistusega (orgaaniline, Fairtrade, või Rainforest Alliance [Vihmametsade Ühing]).

Ühiskondlik vastutus

Me oleme alati oma kogukonnas aktiivsed olnud. Olgu see kogukond, kus me elame või ükskõik milline riik, kus meie kohvi kasvatatakse. Me panustame positiivsesse ühiskondlikku arengusse mitmel erineval moel. Näiteks, läbi sponsorluste, koostööga koolide või ülikoolidega või arendusprojektidega, mis on suunatud kohvifarmeritele.

  • Me panustame umbes 7 miljonit SEKi erinevatesse ühiskondlikesse projektidesse.